Proč máme mít rádi hmyz?  Proč potřebujeme opylovatele? Proč rapidně ubývají ptáci?  Co pro ně dělá hlavní město?


Děti a dospělí hravou formou objeví svět malých živočichů. Tito drobní tvorové jsou často přehlíženou skupinou neprávem, jejich význam nejenom pro lidstvo je obrovský. Proto jsme se rozhodli na jejich počest uspořádat oslavu.


Přijďte se bavit a objevit krásy zanikajícího mikrosvěta kolem nás.


Den včel a ostatních opylovatelů 2023 je rozdělen na dopolední část pro školy a odpolední část pro veřejnost. Třídy se registrují na konkrétní časy v sekci registrace škol, kde si vyberou požadovaná témata stanovišť.
Pro návštěvníky je připraveno 9 tematických stanovišť  o opylovatelích, a jedno speciální o včelaření. Na něm návštěvníci najdou pozorovací úlek se včelami, prezentaci včelařských pomůcek,  3D model včely, lupokelímky, mikroskop a v neposlední řadě ukázky a ochutnávky včelích produktů.


Program:

9:00 – 12:00 dopolední program pro školy
11:00 divadlo
12:00 – 18:00 veřejnost.

Na akci bude zajištěna voda zdarma, doporučujeme si tedy přinést vlastní lahve, případně budou k dispozici zálohované kelímky.  Občerstvení zajištěno.

Fotografie a videa budou zveřejněny na webu, facebooku, instagramu, youtube hl. m. Prahy dle pravidel GDPR.
Vstupem na akci účastníci souhlasí s pořizováním fotografií a audiovizuálních záznamů své osoby. Tyto fotografie a videa mohou být pořadatelem použity pro jakékoliv reklamní, propagační a podobné účely, a to bezplatně.